عکاسی صنعتی و کاربرد آن

عکاسی صنعتی و کاربرد آن

نکات مهم در عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی و کاربرد آن : عکاسی صنعتی جز مهم ترین رشته های عکاسی می باشد بااطمینان کامل می توان گف که این نوع عکاسی از همان ابتدای حرفه عکاسی پا به عرصه عکاسی گذاشت.همانطور که از نام این حرفه مشخص است مختص صنعت می باشد  و هدفی جز تبلیغ و معرفی محوصلات ندارد .

هر نوع عکاسی در هر موضوعی که فعالیتش مربوط به شرکت ها و کارخانه جات و صنایع در رابطه باشد جز عکاسی صنعتی قرار می گیرد درنتیجه میدان این عکاسی بسیار وسیع می باشد چون میزان تحول و تعداد محصولی که در کشور ساخته می شود گاهی به کشور های دیگر نیز صادر می شود . اگر بخواهیم عکاسی صنعتی را به طور خلاصه توضیح دهیم نتیجه ای جز این جمله نخواهیم گرفت :”مرکز توجه صنعت عکاسی صنعتی است.

عکاسی صنعتی و کاربرد آن
عکاسی صنعتی و کاربرد آن

عکاسی صنعتی و کاربرد آن : عکاسی صنعتی تنها یک هدف را دنبال می کند که این هدف جز بر قراری ارتباط نیست .

بازدید از محل قبل از عکاسی از آن دسته موضوعات بسیار مهم است و به این نیاز دارد که قبل از رفتن به آن محیط هماهنگی های لازم را با مدیر و مسئول انجام دهد .

تجهیزات مناسب و مورد نیاز نیز یکی از  نکات مهم دراین عکاسی می باشد و عکاس برای بهتر شدن عکس و کیفیت کار خود بهترین تجهیزات را دراختیار داشته باشد .

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی و کاربرد آن :  عکاسی صنعتی را می توان شاخه بسیار جذاب عکاسی دانست اما مشروط به اینکه عکاس دارای ذهن خلاق باشد و با تفکر و سلیقه خود بتواند بهترن عکس را بگیرد . اگر بخواهیم این شاخه از عکاسی را در نظر بگیریم میبینیم که  نظر مشتری در هیچ کدام از این شاخه هها دخیل نیست و تنها شاخه ای که نظر مشتری در آن دخیل است این شاخه است .

به نظر من عکاسانی در این رشته می توانند لبالب از لذت شوند که بتوانند عقاید مشتری را در ذهن خود نقش ببندو بتواند تنقاط ضعف و قوت آن را بررسی کرده و بعد از بررسی های لازم به طوری که به مشتری بر نخورد علایق خود را به او بگوید به طوری که کار ناشایستی از وی سر نزند و مشتری را دچار سردرگمی نکند.

 در این نوع عکاسی نور پردازی بسیار مهم است و ترکب بندی ها ،خلاقانه بودن و متناسب با آداب و فرهنگ را یکی از موارد مهم در این عکاسی دانست

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *