عکاسان شاغل در صنعت

عکاسان شاغل در صنعت

عکاسان شاغل در صنعت

عکاسان شاغل در صنعت :یکی از مهارت ها وتکنیک هایی که امروزه بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است عکاسی صنعتی است.این شاخه از عکاسی با عکاسی هنری وتبلیغاتی متفاوت است ودر آن توجه به اجزای ریز بسیار مهم است.

این شاخه از عکاسی بسیار پول ساز است چون به نوعی مربوط به هنر آرشیتکت ومعماری میشود.هدف از اجرای این مهارت در هر شاخه ای به نمایش کشیدن اجزای آن قسمت به بهترین شکل ممکن است.

البته از این هنر بیشتر در صنعت ساختمان سازی ومعماری وطراحی داخلی ساختمان استفاده میشود.۲رکن اساسی در عکاسی صنعتی اجزا وزیبایی است.

زمانی که بتوانیم با عکس گرفتن تمامی اجزا یک مجموعه به طور یکنواخت یعنی دارای نور یکسان وهمچنین مشخص شدن تمام جزئیات به نمایش بکشیم فاکتور اجزا را رعایت کرده ایم.

عکاسان شاغل در صنعت :برای فاکتور زیبایی ما نیاز داریم که کلیه لوازم وتجهیزات خود استفاده کنیم تا زیبایی آن مجموعه را هر چه بیشتر به معرض نمایش بگذاریم.یکی از عوامل تاثیرگذار در فاکتور زیبایی،زمان گرفتن عکس میباشد.بهترین زمان عکس برداری ۳ساعت قبل از ظهر وحدود ۱ساعت پیش از غروب خورشید است.

عکاسی صنعتی

متاسفانه چون در ایران زمان زیادی از ورود این شاخه از عکاسی نمیگذرد هنوز عکاسان ما با جزئیات این کار آشنا نیستند وگاهی اوقات با کیفیت نشدن عکس هارا مربوط به شرایط جوی میدانند.

عکاسان شاغل در صنعت :از نکات مهم در گرفتن عکس صنعتی صاف ویک دست بودن نور است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.از نکات مهم دیگر گرفتن بیش ۵عکس از یک زاویه وبدون تکان خوردن ولرزش ودر درجه های نوری گوناگون است.

از عوامل اصلی در گرفتن عکس صنعتی وجود نداشتن موجود زنده به  خصوص انسان در عکس است که در این صورت تبدیل به نوع دیگر عکس میشود.

عکس صنعتی خوب باید با بیننده ارتباط برقرار کند وبه قول معروف با بیننده حرف بزند تا بتواند به خوبی بازگوکننده جزئیات باشد

عکاسان شاغل در صنعت علاوه بر تحصیلات آکادمیک نیاز به دقت وصبر کافی دارند تا بتوانند به نحو احسن کار خود را انجام دهند.

عکاسان شاغل در صنعت
عکاسان شاغل در صنعت

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *