عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی

عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی

عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی

عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی.از نکات مهم در زمینه عکاسی صنعتی تجربه کافی است.تجربه عاملی است که در بحث عکاسی صنعتی بسیار تاثیر گذار است.یک عکاس حرفه ای قبل از گرفتن عکس شرایط اب وهوایی را بررسی میکند تا در صورت امکان عکاسی زیر نور طبیعی صورت گیرد.لنز طبیعی بسیار مهم است در نتیجه استفاده از آن در عکاسی صنعتی بسیار تاثیرگذار است.

در نوشته قبل در مورد عکاسی صنعتی ومعماری مختصری توضیح داده ایم.حال میخواهیم کمی در مورد عوامل تاثیرگذار بر عکاسی صنعتی توضیح دهیم.

مورد عکاسی باید با پس زمینه ای متفاوت از نظر رنگ باشد وپس زمینه تناسب رنگی نداشته باشد.خوب است که از پارچه هایی با رنگ متفاوت استفاده کنیم که مخصوص عکاسی صنعتی میباشد.در عکاسی صنعتی باید توجه کنیم در هنگام عکاسی از موارد ریز باید ساختار واجزای تشکیل دهنده آن بخوبی معلوم باشد.

عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی.رعایت نکات ایمنی در عکاسی صنعتی بسیار ضروری است.هنگامی که قصد دارید در یک محیط صنعتی عکاسی کنید لازم است ابتدا با کارفرما صحبت کنید ودر صورت نیاز از تجهیزات ایمنی از قبیل کلاه،لباس صنعتی،ماسک و… استفاده کنید که این تجهیزات باید توسط کارفرما تامین شود وزیر نظر او صورت گیرد.بسیار توجه کنید در محیط صنعتی نباید اجازه دهید به تجهیزات مورد نیاز برای عکس گرفتن آسیب وارد شود.

عکاسی صنعتی حرفه ای

زمانی که میخواهید در زمینه عکاسی صنعتی به سطح حرفه ای برسید باید به جزئیات دقت کنیم.مثلا هنگامی که بخواهیم از محیطی عکس بگیریم که کارگران در آن مشغول بکار هستند،کارگران باید مجهز به تجهیزات ایمنی باشند همچنین باید آرم ولگوی شرکت مربوطه برروی لباس آن ها مشخص باشد.محصولی که تولید میشود باید به وضوح بیان کننده نوع کار وفعالیت باشد.

عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی.زمان عکاس برداری صنعتی در کارگاه های کوچک میتوان از نورپردازی مصنوعی استفاده کرد اما در کارخانجات بزرگ استفاده از نورپردازی مصنوعی کار آسانی نمیباشد.فقط نسبت به صحنه های نزدیک وتوسط سایز از نورپردازی مصنوعی استفاده میکنیم ودر فضاهای باز از نور طبیعی استفاده میکنیم.

در عکاسی صنعتی اگر سوژه مورد نظراز حالت طبیعی کوچکتر است بهتر است در آتلیه عکاسی وبا نورپردازی خوب صورت گیرد.

عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی
عوامل تاثیر گذار در عکاسی صنعتی

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *