رعایت اصول عکاسی صنعتی

رعایت اصول عکاسی صنعتی

رعایت اصول عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی امروزه جزوه مشاغل مهم محسوب میشود ولی متاسفانه برای یادگیری رعایت اصول عکاسی صنعتی دانشگاهی برای فراگیری تحصیلات آکادمیک آن وجود ندارد ومتقاضی باید آن را به تنهایی یادبگیرد.صاحبا مشاغل وکارخانجات مایلند که علاوه بر تبلیغات محصولات وخدمات آن ها،از خط تولید وهمچنین فضای داخلی مجموعه آن ها تبلیغ شود.

اکثر اوقات فضای داخلی سالن کارخانجات چندبرابر یک زمین فوتبال یا یک استخر میباشد در نتیجه برای عکس گرفتن جهت تبلیغات با مشکل اساسی روبه رو میشویم بیشتر آن مربوط به نور پردازی فضای داخلی میشود.

برای رعایت اصول عکاسی صنعتی نیاز به تنوع نور وترکیب رنگ داریم.در سالن های کارخانجات به علت وجود کارگران میزان نور کافی است واغلب مشکل تنوع نور است.مثلا اگر برای روشنایی یک سالن از لامپ های نئونی یا گازی استفاده کنیم همچنین از نورگیر نور بیرون وارد محوطه شود وبا لای هر دستگاه از لامپ جداگانه برای روشنایی بیشتر استفاده کنیم در فضای کارخانه ما ۴نوع منبع نور با کیفیت داریم.

به کمک فیلتر وچندین مرحله نوردهی وقطع ووصل کردن نور میتوان کیفیت ومیزان نور سالن را در دست گرفت وآن را کنترل کرد که اینها جزئه رعایت اصول عکاسی صنعتی میباشد.برای گرفتن عکس صنعتی از صنعت فلز یا سالن های بزرگ به دوربین های قطع کننده بزرگ نیاز داریم.همچنین باید آن را روی سه پایه های سنگین قرار دهیم.

عکاسی صنعتی

صاحبان صنایع بزرگ معمولا برای تبلیغ کارخانه یا صنعت خود در غرفه های نمایشگاهی مخصوصا روی دیوارهای آن عکس هایی میگذارند که طول آن ها اغلب به بیش از ۵متر میرسد که باید کیفیت آن ها نیز بالا باشد در نتیجه نمیتوان از فیلم های دیجیتال استفاده کرد زیرا کیفیت بالا نخواهد داشت.

در محور رعایت اصول عکاسی صنعتی باید در نظرداشته باشیم برای گرفتن عکسی که بتواند کل فضای سالن را پوشش دهد باید از لنز های معینی استفاده کنیم که قابلیت چرخش ۹۰تا ۱۸۰درجه را داشته باشد.

زمانی با یک سالنی مواجه میشویم که نور کافی در آن سالن وجود ندارد.در این موقعیت برای کیفیت عکس باید از نورهای نرم وبا وسعت وهمچنین نورهایی که قابلیت متمرکز شدن را دارند استفاده کنیم.

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *