بهترین عکاسی صنعتی

بهترین عکاسی صنعتی 

عکاسی صنعتی به قسمتی از عکاسی گفته میشود که وظیفه آن به نمایش گذاشتن دقیق و باکیفیت محصول است.در این شاخه از عکاسی عکاس از تجهیزات خوب و مناسب و انتخاب نورهای کامل تلاش میکنند تا آنجا که میشود تصویررا باکیفیت و صحیح ثبت کنند که در آن تمام خصوصیات کالا به نمایش گذاشته شود .

دراین میان بعضی از عکاسان سعی میکنند با طراحی دکورهای ساده و مربوط به کابرد کالا مقداری جنبه ی کاربردی تر به عکس داده و عکس را از ساده گی و زشتی دور کند .

عکس بعنوان یک عنصر مهم درطراحی گرافیک به شمار می آید.درواقع منظور تهیه عکس از محصولاتی است که در آن صنایع تولید میشود یا عکسی که از خطوط تولید صنایع تهیه میشود.

عکاسی بعنوان صنعت یعنی نوعی از عکاسی که انسان و تفکر و خلاقیتش هیچگونه دخالتی در آن ندارد و اگر هم داشته باشد این تفکرو خلاقیت در جهت سامان دادن به عکس میشود .

بهترین عکاسی صنعتی
بهترین عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی تبلیغاتی

یکی از خدماتی ترین رشته های عکاسی است دراین رشته حداکثر تسلط به تئوری و تکنیک را داشته باشیم .دراین صورت به وسایل دیگر نیز مانند دوربین،فون های رنگی،میزهای مخصوص کار،نورپردازی های پیچیده و پانتوگراف های بزرگ و مهمتر از همه استودیو و محل کار نیاز میباشد

هرگونه عکسی که برای معرفی تبلیغ و یا فروش تولیدات و کالا مباشد عکاسی صنعتی-تبلیغاتی به حساب می آید.مانند:مواد غذایی،وسلایل زندگی،هرنوع مبلمان و ماشین  و ….. میباشد.

دانش و تمرینات ضروری در عکاسی تبلیغاتی 

– یادگیری و کاربرد نور و موارد مصرف

– دانش شناخت فیلم های موجود

– نوآوری و عدم کپی برداری از نمونه های مشابه

– دقت و توجه کامل به خواسته و سلیقه سفارش دهنده

– تمرین و سعی در گروهی کار کردن با طراحان و گرافیست های صنعتی

چرا عکاسی صنعتی مهم است

یک عکاس حرفه ای میتواند عکس هایی بگیرد که  علاوه برجالب بودن تصویر همه جانبه و خوبی از کارشما به همه نشان میدهد بطوری که هیچ سوالی در ذهن بیننده ایجاد نشود.

تاثیری که عکس خوب بر پوسترهای تبلیغاتی دارد میتواند تجارت آنلاین شما را نیز بهبود بخشد. سایتی که عکس های باکیفیت از فرآیند صنعتی را به بینندگان نشان دهد از جذابیت بیشتری در ذهن بینندگان برخوردار است و درآخر یک کسب و کار را پیشرو در فروش کالا یا خدمات میکند.

وظایف عکاس صنعتی چیست

مهمترین کاری که یک عکاس انجام میدهد ثبت عکس برای رضایت مشتریش است.مشتری ها ممکن است عکاس را رای اهداف مختلف خودش استخدام کنند و چیزی که برایش مهم است این است که عکاس به خواسته هایش به خوبی گوش داده و آنهارا به بهترین نحو ممکن انجام دهد

یک عکاس صنعتی برای اهداف گوناگون در محیط صنعتی عکاسی میکند.عکس هایی که ثبت میکند امکان دارد در کاتولوگ ها ،خبرنامه ها و یا درخود شرکت به کار برده شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *