آتلیه عکاسی

آتلیه عکاسی و مراقبت از لنز

لنز مهم ترين قسمت دوربين است. حفاظت سطوح شيشه ای آن از اهميت بالايی برخوردا است. اين کار را روی دوربين می توان با درپوش، يا فيلتر ماورای بنفش شفاف انجام داد. از حمل دوربين بر يا درون کيفی با وسايل پخش شده بدون داشتن حفاظی برای لنز اجتناب کنيد. يک نقطه ريز بر لنز تقريبا بی اهميت است. فقط مقدار ناچيزی روشنايی را کم می کند، اما اثر چربی انگشت، خراش ها، يا لايه ای از خاک، نور را متفرق و پخش می کند، در نتيجه از کنتراست و جزييات تصاوير می کاهد. بهترين راه برای از بين بردن گرد و خاک، دميدن هوا با يک فرچه دمنده يا روبيدن آرام آن ها به حواشی لنز است. آثار چربی و لکه های خشک شده آب بايد به وسيله پارچه نرم آغشته به محلول شستشوی لنز پاک شوند. لنز خراشيده را می توان برای صيقل به سازندهعودت داد.
در مورد تميز کردن لنزها وسواس زياد به خرج ندهيد، ضرر پاک کردن و سايش بيش ازحد سطح لنز يا روکش (اندود) آن بيشتر از منفعت آن است. پيشگيری بسيار بهتر از درمان است.

آتلیه عکاسی ساترین

عکاسی صنعتی –  آتلیه عکاسی ساترینگوگل پلاسوبلاگ – لینکد این – گالری عکاسی صنعتی – گالری آتلیه عکاسیآتلیه ساترینخطوط در عکاسیآتلیه صنعتیمراقبت از لنز نکات مهم  عکاسیکارت حافظهنور در عکاسیدیافراگم موضوع عکاسی 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *